028_300dpi_7086x4724_all-free-download.com3.jpg
Reklamy nás pohlcovaly a nedávali nám jinou možnost, než tělo chránit před slunečními paprsky, jak se jen spoléhat na tvrzení výrobců syntetických chemických ochranných UV přípravcích o jejich bezpečnosti a nejvyšší ochraně. Ve skutečnosti je překvapující, že největší výzkumnice společnost v USA (EWG) ve svých studiích potvrzuje, že několik populárních značek zavádí své skutečnosti. Bylo zjištěno, že přísady používané v nesprávné kombinací se v pokožce rozkládají a tím destruují její vrstvy a zanechávají naši kůži bez ochrany. Pokud budeme používat takové kosmetické výrobky dennodenně, tak používáme, mohlo by to být pro naše tělo velmi mnoho chemické absorpce, které časem zapříčiňuje nejen kožní onemocnění, ale i zdravotní problémy celého organismu. Myslím, že není o čem přemýšlet, jestli budeme dál lhostejně dohlížet nad volbou používání těchto "chemických koktejlů", nebo cílit na naši "zdravou krásu".

Existuje mnoho přírodních látek, které nás bezpečně ochrání před slunečním zářením. Představují pro naše tělo řadu vitamínů a živin. Přírodní složky můžete používat jako alternativu v ochraně proti slunečnímu záření. Co je nejdůležitější, fungují lépe než klasické obtížné chemické vzorce v běžných opalovacích přípravcích. Na našem trhu najdete už i společnosti, které vyrábějí účinné přírodní ochranné opalovací přípravky. Udržují naši kůži zdravou, ochraňují a pomáhají předcházet jejímu stárnutí.

Příroda nás obdařila spoustou rostlin s účinky proti UV paprskům. Vyzkoušejte některý z nich.

Bambucké máslo (Butyrospermum parkii Butter)

známé také jako karité máslo, Shea Butter. Používá se jako aktivní činidlo nebo jako složka v nejkvalitnějších přírodních krémech. Hraje důležitou roli při přirozené ochraně proti UV záření. Obsahuje kyselinu skořicovou, která dodává máslu ochranný účinek pro kůži (regeneruje buňky, urychluje hojení). Dokonale chrání suchou, popraskanou pokožku před vlivem vnějšího prostředí, zjemňuje pokožku a pleť po nanesení karité másla bude hebká, hydratovaná a obohacená o vitamíny a významné výživné látky potřebné pro správné funkce kůže. Má přirozený ochranný SPF faktor 6.

Konopný olej (Cannabis Sativa Seed Oil)

Olej získávaný z konopných...

Celý článek na zdravie.sk

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one