028_300dpi_7086x4724_all-free-download.com3.jpg

Opalovací oleje stanovovaly nová měřítka při ochraně pokožky před slunečním zářením v opalovací technice již od začátku osmdesátých let, kdy byly panem Hadkem vyvinuty. V jejich receptuře bylo panem Hadkem vyloučeno použití látek v této oblasti všeobecně označovaných jako nevhodné (minerální či syntetické oleje, emulgátory, konzervační látky, syntetické vonné látky).

Opalovací oleje neobsahují žádné fototoxické látky (bergamotový olej nebo jiné takzvané citrusové oleje) ani potenciálně fototoxické látky (kokosový olej, kakaové máslo). Opalovací oleje jsou složeny výhradně z rostlinných olejů a vosků.

Vlastnosti: Chrání pokožku před nadměrnými a tedy nežádoucími vlivy způsobenými UV zářením. Rychle a úplně se vstřebávají a nezanechávají pocit lepkavosti. Nezabraňují přirozenému dýchání pokožky, a tím i kumulaci tepla. Jsou ve vodě nerozpustné - pokožku chrání dlouhodobě. Působí odpudivě proti hmyzu. Jsou jedinečné také pro citlivou dětskou pokožku. Z hlediska ekonomického je nutno je označit jako extrémně úsporné - 100 ml oleje odpovídá 1 litru kvalitní opalovací emulze.

Hlavní obsahové složky: Rostlinné olej, např.: sezamový, z vlašských ořechů, jojobový, sójový, z pšeničných klíčků. Třezalkový macerát. Lecitin. Éterické oleje, např.: levandulový, z mrkvového semene, čajovníkový, heřmánkový. Ochranný faktor UV - záření. Vitamíny, např.: A, E, F, betakaroten.

Použití: V průběhu jejich vývoje a testování zjistil pan Hadek, že jejich vynikající roztíratelnost zajistíme tím, že opalovací oleje nenanášíme na suchou, ale naopak na mokrou pokožku! Před sluněním naneseme potřebné množství opalovacího oleje na mokrou pokožku a jemně vmasírujeme. Zajistíme tím jejich rovnoměrné rozetření ve slabé vrstvě. Vzhledem k tomu, že tyto preparáty jsou vyrobeny z rostlinných olejů, po vyschnutí vody se vsákne rychle do pokožky a nezůstávají na jejím povrchu jako běžné opalovací oleje. Proto není třeba častých aplikací jako u přípravků vyrobených z minerálních olejů.

Kompletni nabídka ...

Doporučujeme:

Co vlastně znamená číslo ochranného faktoru?

Číslo ochranného faktoru, SPF (angl. sun protection filter), označuje poměr času, kdy je kůže chráněná filtrem, k době, za kterou kůže bez ochrany zrudne. Ochranný prostředek s SPF 15 umožňuje fototypu I prodloužit pobyt na slunci asi na 2,5 hodiny. Jednoduché počty jsou: číslo SPF 15 x 10 minut (což je doba, za kterou se spálí fototyp I), to je 150 minut, tedy 2,5 hodiny.

Opalovací olej 4 - nízký ochranný faktor

Opalovací olej 6 - nízký ochranný faktor

Opalovací olej 10 - střední ochranný faktor

Opalovací olej 15 - střední ochranný faktor


Pokračování článku na karelhadek.eu

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one